سه شنبه, 29 آبان 1397  

   با سلام و احترام به بازديدكنندگان و ميهمانان عزيز

وبسايت شهرداري شهر خوزي با هدف اطلاع رساني و كمك به همشهريان عزيز راه اندازي گرديد.نظرات عالمانه و سازنده شما راهگشاي ما در رشد و اعتلاي شهر خوزي خواهد بود.تعهد ما بكارگيري ايده هاي عالمانه شما در توسعه شهر دوست داشتني و هميشه استوار خوزي است.از لينك دانلود جهت ارسال و دريافت فايل استفاده نماييد.
لطفا از لينك" انتقادات و پيشنهادات " استفاده نموده و نظرات و پيشنهادات خود را ارسال نماييد.

 

Space

آمار وب سایت

مصاحبه روزنامه طلوع با شهردار

 رحيمي شهردار خوزي:مصاحبه روزنامه طلوع با شهردار

" مردم به عنوان يکي از منابع پايدار مي توانند در راه پيشرفت شهر نقطه اي تاثير گذار باشند "

 

مهندس کاظم رحيمي شهردار خوزي در گفتگويي با اشاره به روند انجام ارتقاي اين شهر در سخناني اشاره داشت: روند تبديل شدن روستاي خوزي به شهر از زمان دولت اصلاحات شروع شد که در آن برهه به لحاظ جمعيتي با محدوديت هايي مواجه شد و متوقف گرديد. در زمان دولت احمدي نژاد با تمام مشکلاتي که وجود داشت ، پيگيري هاي لازم صورت پذيرفت و در دولت تدبير و اميد روند آن به اتمام رسيد و شهرداري از 16 فروردين ماه امسال کار خود را رسماً آغاز نمود.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اينکه شهرداري و شوراي اسلامي تنها در صورتي که شهروند در کنار آن ها حضور داشته باشد، موفق خواهد بود ، تاکيد نمود: بنده معتقد هستم که يکي از منابع پايدار در اختيار مسئولين همراهي و دلسوزي مردم خواهد بود. استفاده از ايده هاي شهروندان و مشورت گرفتن از آن ها ، ساختن شهر براساس انتظارات شهروندان و ارتباط طرح با مردم از جمله امتيازاتي است که مي توان به کار بست تا پيشرفت حاصل شود.

رحيمي ارتباط مناسب بين شهروندان و شهرداري و شوراي اسلامي را علت پيشرفت روند طرح ها در شهر خوزي عنوان کرد و افزود: در مدت 70 روزه عملکرد عمراني شهرداري متناسب با بودجه و زمانبندي طرح ها انجام گرفته که در ادامه به برخي از آن ها اشاره مي کنم:

 1- اجراي سنگ فرش بلوار 30 متري ورودي شهر ، شروع و اتمام طرح، حجم کار 3000 متر مربع، در دو فاز با اعتبار هر فاز 47 ميليون تومان

2- اجراي طرح سنگ لبه بلوار 30 متري ورودي شهر، شروع و تکميل با اعتبار 43 ميليون تومان

3- تعريض معابر سطح شهر، 34 باب منزل مسکوني در طول 23 روز با حجم خاکبرداري 16 هزار متر مکعب که 4 هزار متر مربع به فضاي معابر سطح شهر افزوده شد

4- انجام عمليات زير سازي معابر و کوچه ها حدود 8 هزار متر مربع

5- انجام عمليات قير پاشي و آسفالت،معابر و کوچه ها بيش از 8هزار متر مربع با اعتبار 126 ميليون تومان

6- کاشت 150 اصله نهال درخت در نقاط مختلف شهر

7- طراحي ،ساخت و اجراي پارک شهروند در مرکز شهر که هم اينک پيشرفت فيزيکي 60 درصدي دارد.در اين پارک دو برج نوري،محوطه بازي کودک و لوازم و ست ورزشي وجود دارد که بقيه امکانات رفاهي نيز به مجموعه پارک اضافه خواهد شد در اين پارک فضاي سبز چمن در حدود 2 هزار متر مربع کاشت شده است.

8- اجراي طرح آبياري قطره اي فضاي سبز بلوار ورودي شهر و پارک شهروند

9- طراحي پارک باستان در جنوب شهر خوزي جنب اتوبان لامرد مهر با اعتبار اوليه 170 ميليون تومان که در فاز اول در زمين 3 هکتاري اجرا خواهد شد.

10- انجام تفاهم نامه با شهرداري و شوراي اسلامي شهر وراوي جهت دوباند کردن بلوار وحدت(بلوار بين شهر وراوي و خوزي)

شهردار خوزي در بخش ديگري از سخنان خود در مورد کارهاي فرهنگي نيز گفت:  يکي از وظايف شهرداري فرهنگ سازي است اما به دليل دخالت بيشتر در امور عمراني بخش فرهنگي ناديده گرفته مي شود. در شهرهاي کوچک بستگي به ميزان امکانات دارد. با تمام محدوديت ها و نواقصي که وجود دارد کارهاي فرهنگي نيز از سوي شهرداري انجام گرفته که مي توان به :

1- برگزاري مسابقات سوارکاري

2- برگزاري مراسم تجليل از نخبه هاي ورزشي شهر؛ زهرا عابد عضو تيم فوتسال نوجوانان کشور، زهره طاهر زاده عضو تيم فوتسال نوجوانان کشور، ابوالفضل مرادي قهرمان پاورليفتينگ کشور در رشته پرس سينه، امين جنگجو و علي اکبر مرادي قهرمانان اسب سواري

3- اعزام تيم بدنسازي به مسابقات استاني و کسب مقام قهرماني

4- برگزاري جشن نيمه شعبان با حضور غلامي مجري و هنرمند تواناي کشور

وي با اشاره به اينکه نداشتن برنامه بزرگترين مشکل خواهد بود،گفت: سه برنامه کوتاه مدت ميان مدت و بلند مدت را در دستور کار داريم که در بحث برنامه کوتاه مدت توجه به مبلمان شهري و زيباسازي؛ آسفالت و لکه گيري خبابان ها  و فضاي سبز در اولويت اول خواهد بود. ساخت پارک هاي محلي نيز به عنوان برنامه بلند مدت برنامه ريزي شده که پس از احداث ، حفظ و نگهداري آن همراه با فضاي سبز به اهالي محله واگذار شود.

شهردار منتخب شورا در حوزه عمراني نيز گفت: مهمترين اولويت کاري ام در شهر خوزي تلاش براي جذب سرمايه گذار و افزايش مشارکت هاي مردمي و نيز تغيير چهره شهر خواهد بود.

وي افزود: با توجه به ظرفيت کاري بالاي شوراي شهر و نيز اراده عمومي مسئولان شهرستان فضاي مناسبي براي ورود سرمايه گذاران به حوزه عمران شهري وجود دارد.

اين مسئول در ادامه گفت: با تمام توان در جهت بسترسازي و اجراي پروژه هاي عمراني در حد و شان مردم خوزي خواهد کوشيد.

رحيمي با اشاره به اينکه بنده آدم تبليغاتي نيستم گفت: اگر در هر کار خدا را در نظر بگيريم و بر او توکل کنيم موفق خواهيم بود.

وي افزود: دو معضل در مديريت شهري و شهرداري با آن دست و پنجه نرم مي کنيم ، اول بحث منابع مالي پايدار و دوم بحث مديريت اين منابع است که به اعتقاد بنده از معضل اول مهم تر است. در اين خصوص براي درآمد پايدار شهرداري ، بنا به مصوبه شوراي اسلامي مجوز احداث تاسيسات شن و ماسه را اخذ کرديم که در آينده نزديک راه اندازي خواهد شد.

شهردار خوزي دريافت عوارض را محور بخش ديگري از سخنان خود قرار داد و گفت: يکي از مسايلي که با آن مواجه هستيم ، بحث دريافت عوارض است که خوشبختانه در اين مسير با همراهي و همکاري خوبي از سوي شهروندان شهر مواجه هستيم . از همين رو شوراي اسلامي محترم مصوباتي را در خصوص تشويق شهروندان براي ساخت و ساز گذرانده که مقرر شده عوارض ماشين آلات با 50 درصد تخفيف و همچنين ساخت و سازهاي اطراف خيابان اصلي اعم از تجاري و مسکوني  با 70 تا 80 درصد تخفيف از شهروندان دريافت خواهد شد.

وي گفت : از ديگر برنامه هاي تشويقي که در نظ گرفتيم در خصوص ايجاد و افزايش فضاي سبز شهري است که با اهداي رايگان نهال به شهروندان و همچنين فرهنگ سازي حفظ و نگهداري فضاي سبز به دنبال دست يابي به اهداف خود هستيم.

شهردار خوزي در ادامه به بيان دغدغه هاي خود پرداخت و گفت: روند شکل گيري شهر جديدالتاسيس شرايط خاص خود را دارد که بحث فرهنگي به عنوان اولين دغدغه مورد توجه قرار داده ام. ايجاد زيرساخت هاي لازم و رفع مشکلاتي که از گذشته برجا مانده و جمع آوري احشام از ديگر دغدغه هاي من است. مهمترين دغدغه من هم بحث منابع مالي پايدار خواهد بود .

وي در ادامه خطاب به شهروندان اظهار داشت : « بنويسيم شهر ولي بخوانيم زندگي » .

هر شهروندي شهر خودش را خانه خودش بداند ، پيشرفت در همه عرصه ها سريع تر اتفاق خواهد افتاد. به نظر بنده هر 4 هزار نفر شهروند شهر خوزي شهردار هستند و بايد دغدغه آباداني و عمران شهر را داشته باشند که اتفاقاً تعامل و ارتباط خوبي در اين رابطه وجود دارد.

رحيمي شهردار خوزي در پايان گفتگوي خود از شهروندان شهر خوزي تشکر و قدرداني نمود و ابراز کرد: از همراهي و همکاري همه مسئولين از جمله دکتر موسوي نماينده مردم شهرستان هاي لامرد و مهر در مجلس شوراي اسلامي ، احمدي استاندار فارس، مهندس کشتکار مديرکل سابق امور شهري و شهرداري و مهندس بيات مدير کل فعلي ، رامشي مديرکل ثبت اسناد ، موسوي فرماندار شهرستان مهر کمال تشکر و سپاس را دارم.

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

سایتهای مرتبط

 

 

گزارش تصویری

 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
شهرداری خوزی

 
Template Design:Dima Group