سه شنبه, 29 آبان 1397  

   با سلام و احترام به بازديدكنندگان و ميهمانان عزيز

وبسايت شهرداري شهر خوزي با هدف اطلاع رساني و كمك به همشهريان عزيز راه اندازي گرديد.نظرات عالمانه و سازنده شما راهگشاي ما در رشد و اعتلاي شهر خوزي خواهد بود.تعهد ما بكارگيري ايده هاي عالمانه شما در توسعه شهر دوست داشتني و هميشه استوار خوزي است.از لينك دانلود جهت ارسال و دريافت فايل استفاده نماييد.
لطفا از لينك" انتقادات و پيشنهادات " استفاده نموده و نظرات و پيشنهادات خود را ارسال نماييد.

 

Space

آمار وب سایت

مصاحبه روزنامه افسانه با شهردار

مصاحبه شهردار محترم خوزي با روزنامه افسانه

 ويژه شهرستانهمصاحبه روزنامه افسانه با شهرداراي مهر و لامرد

شهرداري خوزي در فعاليتهاي فرهنگي فعالانه حضور داشته است

 

 

لطفاً به طور مختصر درباره بيوگرافي خود توضيح دهيد :

با سلام و عرض تسليت به مناسبت ايام عزاداري سيد و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين ، اينجانب كاظم رحيمي متولد 1361 داراي تحصيلات كارشناسي ارشد در رشته هاي مديريت اجرائي (MBA) و مهندسي عمران و قبل از آن بنده افتخار خدمتگزاري و تدريس در دانشگاههاي پارس مهر ، آزاد اسلامي و جامع علمي كاربردي شهرستان كنگان و دانشگاه جامع علمي و كاربردي شهرستان پارسيان و قبل از آن نيز در پروژه هاي متعدد عمراني اعم از تاسيسات پالايشگاهي ، سد سازي و راهسازي مشغول بوده ام .

 

 

از نظر شما داشتن تحصيلات مرتبط با شهرسازي ، مديريت شهري را چه ميزان ياري مي رساند و در خصوص انتخاب شما به عنوان شهردار ، اين مؤلفه چقدر تأثير گذار بوده است؟

بنده معتقدم كه داشتن تحصيلات مرتبط 50% نياز مديريت شهري و داشتن مشاور زبر دست با تفكري فرا   منطقه اي تكميل كننده مديريت مي باشد.

 

آقاي شهردار : چه برنامه هائي براي توسعه و بهبود فضاي عمومي شهر داشته ايد و به چه ميزان خودتان را در اجرائي نمودن برنامه هايتان موفق مي دانيد ؟

براي انجام هركاري هر چند كوچك نياز به برنامه مي باشد، بنده برنامه كوتاه مدت ، ميان مدت و بلند مدت براي توسعه همه جانبه البته نسبت به شرايط موجود تنظيم كرده و البته با تمام تغيير برنامه هائي كه در سطح بالاتر انجام گرفته كه شهرداريها هم از آن بي تأثير نبوده اند ، خوشبختانه با اين وجود تا اين زمان نسبت به برنامه زمان بندي شده به جلوتر حركت مي كنيم .

 

در راه اجراي برنامه ها بيشتر با چه موانعي روبرو بوده ايد ؟ موانع اقتصادي نظير كمبود اعتبارات ، موانع اجتماعي و فرهنگي شهروندان ؟

ابتدا جا دارد كه از شهروندان تشكر و قدرداني خاص انجام دهيم ، چرا كه پيش از اجرائي و عملياتي كردن   برنامه ها بيشتر دغدغه بنده موانع اجتماعي بود ولي بعد از عملياتي شدن برنامه ها متوجه شدم كه بيشتر موانع تغيير و يا برنامه هاي غير پيش بيني شده در سطح شهرستان و استان مي باشد . همانطور كه مي دانيد لوكوموتيو هر شهري ساخت مسكن مي باشد كه در حال حاضر پرداخت بيمه هاي سنگين اين لوكوموتيو از كار انداخته ، آيا شهروندي كه در شهر تازه تأسيس مي باشد به همان اندازه شهروندي كه در كلان شهرها هستند بايد بيمه پرداخت نمايد.

بخشنامه هائي در پايتخت صادر كه اساتيد ما انتظار دارند كه همان دستورالعمل كه در تهران قابليت اجرائي شدن دارد در شهر تازه تأسيس هم قابليت اجرائي داشته باشد. آيا اين انتظار زيادي است كه نسبت به مكان و زمان هر موقعيت جغرافيائي دستورالعمل صادر شود؟. البته ايجاد منابع پايدار باعث رفع موانع اقتصادي مي گردد كه بنده پيشنهادي دارم كه باعث رفع رجوع مشكلات اقتصادي بسياري از شهرداريهاي شهرهاي كم جمعيت مي گردد و آن اختصاص درصدي از توزيع اعتبار ارزش افزوده و ماليات كلان شهرها به شهرهاي كمتر توسعه يافته مي باشد.

در خصوص مسائل فرهنگي شهرداري چه اقداماتي انجام داده ايد ؟

رسيدگي به مسائل فرهنگي هر شهر از مهمترين مسائل حوزه شهري مي باشد كه در اين خصوص مواردي همچون :

D برگزاري مراسم در خصوص تجليل از نخبگان ورزشي شهر خوزي

D برگزاري مراسم نيمه شعبان و اعياد ديگر

D كمك به برگزاري مراسم دومين يادواره سيزده شهيد شهر خوزي

D بازديد از مدارس و كمك در پيشبرد اهداف فرهنگي آن

D ساماندهي گلزار شهداي شهر براي انجام مراسم هاي فرهنگي

D رسيدگي و بازديد از كتابخانه شهر در جهت پيشبرد اهداف بلند مدت

D همكاري در انجام مراسم هاي فرهنگي با مساجد و هيأت هاي مذهبي

D دعوت از نخبگان فرهنگي و ورزشي در مراسم ها

تعامل شما با شوراي شهر چگونه مي باشد ؟

تحقق بودجه سال 93 در چهار ماه اول سال و پيگيري مسائل زيربنائي شهر نشانه كوچكي از تعامل مي باشد.

 

 

 

با توجه به پتانسيل ها و موانع موجود به طور تفصيلي در مورد بيلان عملكرد خود در مدت انتصاب به عنوان شهردار توضيح دهيد ؟

همانطور كه مي دانيد پروسه تبديل روستا به شهر  فقط به تبديل اسم ختم نمي شود بلكه پيگيريهاي متعدد        مي طلبد . بنده از آغاز كار ، هر شهرداري را ماراتني نفس گير مي نامم كه اراده ، انگيزه ، تعامل و همدلي و همفكري همه جانبه مي تواند ما را به هدف اصلي كه همان ارتقاء شهر خوزي به جايگاه اصلي خود است برساند كه تا امروز با لطف خدا و همكاري همه جانبه شهروندان و شوراي پا به كار گام هائي هر چند كوچك برداشته ايم .

 

در جهت جلب مشاركت شهروندان و ترغيب آنان به همكاري در جهت پيشرفت و توسعه شهر چه راهكارهائي را پيشنهاد مي كنيد؟

اول اينكه يك شهر به منزله يك سازمان مي ماند و وقتي افراد سازمان با هدف اصلي آن آشنا باشند مطمئناً هدف شهر را ارجح تر از هدف شخصي مي دانند. دوم اينكه تشويق شهروندان جهت سرمايه گذاري چرا كه اين سرمايه گذاري هم به رونق شهر كمك مي كند و هم به رونق زندگي شخصي آنها ، همچنين خدمت رساني به موقع جهت جلب رضايت و اعتماد شهروندان و تخفيف در صدور پروانه ساخت جهت مشاركت در ساخت و ساز.

 

جنابعالي در مديريت شهري به مديريت تعاملي بيشتر اعتقاد داريد يا مديريت صرفاً بخشنامه اي؟

بنده به اين اصل اعتقاد دارم كه اگر به شهروند به عنوان مشاور افتخاري نگاه كنيم خودبخود مديريت تعاملي در راستاي تمكين به قانون برجامعه حاكم مي شود.

 

در پايان اگر براي شهروندان صحبت و يا تقاضائي داشته باشيد ، بيان بفرمائيد :

از كليه شهروندان عزيز تقاضامنديم كه از پيشنهادات سازنده خود ما را محروم نكنند و در پيشبرد اهداف شهر چه از بعد خدماتي و چه از بعد زيباسازي شهر و مسائل فرهنگي و ... با اين شهرداري همكاري نمايند چرا كه شهر خوب و زيبا حق همه ماست. در پايان از كليه مديران شهرستاني و استاني و همچنين شوراي پا به كار و همچون برادر كه در اين مدت ما را ياري نموده اند و همچنين شهروندان فهيم كمال تشكر و قدرداني را دارم.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

سایتهای مرتبط

 

 

گزارش تصویری

 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
شهرداری خوزی

 
Template Design:Dima Group