پنج شنبه, 24 آبان 1397    Jumu'ah

   با سلام و احترام به بازديدكنندگان و ميهمانان عزيز

وبسايت شهرداري شهر خوزي با هدف اطلاع رساني و كمك به همشهريان عزيز راه اندازي گرديد.نظرات عالمانه و سازنده شما راهگشاي ما در رشد و اعتلاي شهر خوزي خواهد بود.تعهد ما بكارگيري ايده هاي عالمانه شما در توسعه شهر دوست داشتني و هميشه استوار خوزي است.از لينك دانلود جهت ارسال و دريافت فايل استفاده نماييد.
لطفا از لينك" انتقادات و پيشنهادات " استفاده نموده و نظرات و پيشنهادات خود را ارسال نماييد.

 

Space

آمار وب سایت

سخنان مهندس رحيمي در جمع شهرداران استان فارس

آموزش شهروندي نياز به متخصص دارد

در كشورهاي پيشرفته براي ريختن زباله در شهر جريمه هاي سنگيني در نظر گرفته شده است و اين جريمه سخنان مهندس رحيمي در جمع شهرداران استان فارسها خود عاملي براي عمق بخشيدن به فرهنگ شهر نشيني بوده است . اما در كشور ما سيستم جمع آوري زباله حالت چرخشي دارد به اين صورت كه روزانه همان زباله جمع آوري مي شود و هزينه جمع آوري زباله از جيب همان شهروند پرداخت مي شود گويا كاركنان شهرداري موظف شده اند كه زباله هاي افراد بي فرهنگ را در سطح شهر جمع كنند و انتظار دارند هر روز صبح كه از خواب بر مي خيزند با شهري پاك و بهداشتي مواجه شوند. متاسفانه بخش زيادي از نيروي شهرداري صرف پاك سازي و جمع آوري زباله ها از سطح شهر مي شود در حاليكه اگر به شهروندان آموزش داده شود كه تمام هزينه هاي جمع آوري و خدمات شهري به صورت عوارض و ماليات از جيب آنها پرداخت مي شود و يا زماني كه افراد بدانند با ريختن زباله در شهر بايد هزينه هاي سنگيني بپردازند از اين كار خودداري مي كنند و به مرور رعايت بهداشت محيط شهري به ملكه ذهني افراد تبديل خواهد شد .

مشاركت شهروندان اصلي ترين رويكرد براي رفع مشكلات شهري

در واقع يكي از عاملهايي كه شهروندان را مجاب به مشاركت در امور شهري مي كند ايجاد اعتماد سازي بين انها و سيستم اجرايي شهري است و بايد به گونه اي برنامه ريزي شود كه شهرنشينان به شهرونداني مسئول تبديل شده و بتوانند به شكلي هدفمند ، سرنوشت خود ، ديگران و شهرشان را برعهده گيرند. بنابراين به منظور تحقق اين مهم بايد سياستهاي فرهنگي متعددي تدوين گردد .براي اجراي طرح هاي فرهنگي نمي توان در بازده زماني كوتاه انتظار عميق و بادوام داشت اما بدون شك مي توان با اموزش صحيح و نهادينه شده به تغييرات تدريجي اميدوار شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

سایتهای مرتبط

 

 

گزارش تصویری

 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
شهرداری خوزی

 
Template Design:Dima Group