پنج شنبه, 24 آبان 1397    Jumu'ah

   با سلام و احترام به بازديدكنندگان و ميهمانان عزيز

وبسايت شهرداري شهر خوزي با هدف اطلاع رساني و كمك به همشهريان عزيز راه اندازي گرديد.نظرات عالمانه و سازنده شما راهگشاي ما در رشد و اعتلاي شهر خوزي خواهد بود.تعهد ما بكارگيري ايده هاي عالمانه شما در توسعه شهر دوست داشتني و هميشه استوار خوزي است.از لينك دانلود جهت ارسال و دريافت فايل استفاده نماييد.
لطفا از لينك" انتقادات و پيشنهادات " استفاده نموده و نظرات و پيشنهادات خود را ارسال نماييد.

 

Space

آمار وب سایت

افتتاح آب طرح محرم شهر خوزی

 

 

طرح آب محرم شهر خوزی با حضور نماینده لامرد و مهردر مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل آبفا شهری فارس ،فرماندار شهرستان مهر،، جمعی از مسئولان و مردم شهر خوزی به افتتاح رسید.

افتتاح آب طرح محرم شهر خوزی


دکتر رضا فرامرز نسب رئیس شورای شهر خوزی در این مراسم گفت: طرح اتصال شهر خوزی به شبکه آب طرح محرم از سالها پیش کلید خورد و اعضای شورای سوم آن زحمات زیادی کشیدند اما این طرح ناقص ماند تا اینکه در شورای فعلی این طرح از سر گرفته شده و با مساعدت استاندار محترم ، مدیرعامل آبفا شهری فارس ، نماینده و فرماندار محترم ، بخشدار وراوی و دوستان دیگری به بار نشست.
رئیس شورای شهر خوزی تصریح کرد: طول این خط لوله ۳۳۰۰ متر است و با اعتبار ۳ میلیارد و هفتصد میلیون ریال هزینه از طرح ملی خط محرم ، صورت گرفت. لوله گذاری این طرح توسط شهرداری خوزی انجام شد و حدود ۲۰۰ میلیون ریال صرفه جویی در پی داشت.
وی در ادامه با اشاره به فرسودگی مخزن آب شهر خوزی اظهار داشت: امیدواریم برای احیاء و یا ساخت مخزن جدیدی برای شهر خوزی تمهیداتی اندیشیده شود و همچنین با مساعدت مدیرعامل محترم آبفا شهری ، آب خوزی از آبفا روستایی به آبفا شهری واگذار شود.
در ادامه سید محمد موسوی فرماندار شهرستان مهر ضمن تشکر از همکاری دکتر موسوی نماینده محترم و قلندری مدیرعامل آبفا شهری فارس بیان داشت: آب شیرین طرح محرم هدیه ای از سوی نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت تدبیر و امید به مردم شهید داده شهر باستانی خوزی است.
وی افزود: امید نداشتیم در این فاصله زمانی کوتاه این طرح به نتیجه برسد اما به برکت وحدت و همبستگی خوبی که در شهرستان بوجود آمده است و همچنین دعای مردم گره ها با اراده الهی باز می شود.
فرماندار شهرستان مهر خاطرنشان کرد: باید از تفرقه دوری کنیم ، تفرقه جامعه را ضعیف و شکننده می کند ، از آثار دنیوی وحدت پروژه های منحصر به فردی است که در شهرستان در حال اجراست.
فرماندار مهر جناب آقای موسوی عنوان کرد: اگر بحث گاز شهرستان و شهر خوزی حل می شود، اگر اعتبار شهرستان و شهر خوزی رشد چندین برابری داشته است ، اگر جاده های شهرستان در حال ساخت است به دلیل همین وحدت بین مردم و مسئولین است که همه یک حرف می زنند و آن پیشرفت شهرستان است.
در ادامه مدیرعامل شرکت آبفا شهری فارس پشت تریبون رفت و عنوان کرد: آب گوارا هدیه و منت خداوند بر بشر است و از آن به عنوان رزق الهی نام برده می شود و حفظ و نگهداری آن وظیفه ای واجب است.
قلندری افزود: آب در فرهنگ شیعیان معنی متفاوت دارد و یادآور ایثار، گذشت و رشادت های شهدای کربلاست و مردم این منطقه قدر آب را بهتر از مناطق دیگر می فهمند.
وی یادآور شد که کشور در وضعیت مناسبی در تامین آب ندارد و افزود: متاسفانه سالانه از حجم آب سفره های زیر زمینی کاسته می شود و این زنگ خطری برای کشور است. متاسفانه چندین سال خشکسالی ، برداشت های بی رویه از سفره های زیر زمینی ، افزایش حرارت کره زمین ، اتلاف بی رویه در بخش کشاورزی ، شبکه های فرسوده کشور را در خطر بی آبی قرار داده است.
مدیرعامل شرکت آبفا روستایی فارس مردم را دعوت به اصلاح الگوی مصرف کرد و گفت: تنها راه برون رفت برای کاهش مشکلات آب مدیریت مصرف است و مقام معظم رهبری بارها نسبت به اصلاح الگوی مصرف و صرفه جویی تاکید داشته اند.
در ادامه دکتر سید موسی موسوی نماینده محترم مردم شهرستان های لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شرایط خوبی در منطقه حاکم شده است و همه با هم همبستگی دارند و برای پیشرفت شهرستان تلاش می کنند.
وی افزود: در خوزی دو اتفاق بزرگ رخ داده است ، یکی ارتقاء خوزی به شهر و استقرار شهرداری است و دیگری بحث اعتبارات ارزش افزوده بود. جدیداً نیز اعتبار ۲۰۰ میلیونی که شامل شهرداری های تازه تاسیس می شده است به این شهر اختصاص یافته است.
دکتر موسوی در ادامه بیان داشت: تامین آب مورد نیاز شهر خوزی از طرح محرم باید از سهم آب شهرهای طول مسیر مثل لامرد و مهر کم شود تا به خوزی آب داده شود.
دکتر سید موسی موسوی با بیان اینکه باید از این آب به درستی استفاده شود ، تاکید کرد: گناه کفاره است اگر کسی از این آب به غیر از شرب استفاده کند و با آن درخت بکارد.
در پایان با باز کردن شیرفلکه مخزن آب شهر خوزی توسط مسئولین، بهره برداری از آب طرح محرم این شهر رسماً آغاز شد.

 افتتاح آب طرح محرم شهر خوزی

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

سایتهای مرتبط

 

 

گزارش تصویری

 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
شهرداری خوزی

 
Template Design:Dima Group